Vilniuje prasideda „TARP“ – didžiausias audiovizualinės poezijos festivalis Baltijos šalyse

Rugsėjo 15–19 dienomis Vilniuje vyks tarpdisciplininius menus ir poeziją apjungiantis tarptautinis audiovizualinės ir eksperimentinės poezijos festivalis „TARP“. Didžiausias tokio pobūdžio festivalis Baltijos šalyse šiemet švenčia savo pirmąjį jubiliejų – dešimties metų sukaktį.

„Svarbiausias „TARP“ festivalio pasiekimas per šį dešimtmetį yra tai, kad išpurenome pakankamai derlingą žemę kurti, eksperimentuoti, ieškoti ir poeziją – tiek žiūrovams, tiek jos kūrėjams – pateikti įdomia ir patrauklia audiovizualine forma. Todėl šių metų festivalio tema – TARPinės būsenos – įkūnija ne baigtinį tašką, o procesą, leidžiantį tobulėti ir eiti į priekį“, – teigia festivalio sumanytoja dramaturgė ir poetė Gabrielė Labanauskaitė, kuri taip pat džiaugiasi, kad jubiliejiniame festivalyje bus pristatytas labai didelis spektras įvairiausių renginių, laviruojančių tarp poezijos, muzikos, instaliacijų, video haiku dirbtuvių, fotografijos parodų, gyvo garso koncertų ir performansų.

Pirmasis „TARP“ festivalio renginys įvyks jau rytoj, rugsėjo 15 d., Prancūzų kultūros centre. Jame vaizdo menininkų kolektyvas „Cinema Fragile“ nuo 11 val. ves video haiku dirbtuves, kurių metu sukurtus vizualius eilėraščius bus galima pamatyti jau kitą dieną. Trečiadienio vakarą nuo 20 val. visi kviečiami į audiovizualinės poezijos žanro naujoko – audiozino – pristatymą tamsioje kino teatro „Pasaka“ salėje. Renginio dalyvių lauks ir staigmena – „akla“ maisto degustacija, kuria rūpinasi azijietiškos virtuvės restoranas „KINZA“. Kitas išskirtinis renginys įvyks ketvirtadienį nuo 20 val. kultūros bare „Kablys“, kur vyks slemo vakaras su Lietuvos atlikėjais, tokiais kaip Žygimantas Kudirka (MC Mesijus) ir kviestiniu užsienio atlikėju Ondrej Buddeus (Čekija), kuris surengs performansą.

Na o penktadienį, rugsėjo 18 d., visų poezijos, muzikos ir tarpdisciplininių menų gerbėjų laukia didžiausias festivalio renginys – koncertas su šio festivalio žvaigždėmis iš užsienio Rosen (Didžioji Britanija), Gudrun Gut (Vokietija), Alessandro Bosetti (Italija) ir Vul Vulpes (Estija). Koncertas nuo 19.00 val. vyks Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejus kiemelyje. Paskutinioji festivalio diena, šeštadienis, bus skirtas diskusijai ir paskaita „TARPdisciplininės poezijos būsenos“ su video poezijos festivalio „Liberated Words“ organizatorėmis Sarah Tremlett ir Lucy English iš Didžiosios Britanijos. Renginiai vyks Nacionalinė dailės galerijoje nuo  12 val. , o nuo 19.30 val. „Gėlių paviljone“ vyks festivalio uždarymas su „SHE’S A SHOW“ (Danija) pasirodymu, dviejų fotografijos ir poezijos parodų – „TARPinės būsenos“ ir „Astronominė Louis-Auguste Blanqui hipotezė“ – atidarymu bei atviro mikrofono vakaru, kurio metu visi norintys galės skaityti poeziją.

Šiemet festivaliui dalinę paramą suteikė Lietuvos kultūros taryba. „TARP“ partneriai ir rėmėjai: Goethes institutas Lietuvoje, Danijos ambasada, Prancūzų kultūros institutas, Čekijos Respublikos ambasada, Biuro Literackie (Lenkija), „Liberated Words“ (Anglija), restoranas „KINZA“, viešbutis „eLoftHotel“, „Kirtimų kultūros centras“, renginių organizatorius „Sha:TRI:Ah“ ir kiti. Festivalio metu pristatoma audiovizualine poezija, kurios formulė – poezija + vaizdas + garsas. „TARP” tikslai – kurti ir skleisti tarpdisciplinės poezijos tradicijas bei skatinti skirtingų sričių menininkų bendradarbiavimą.

2015.09.14