„TARP 2013: vaizdų gaudyklės“ pakimba ore

Jei anksčiau raginome „sureguliuoti savo jautrumą“ ir gyvybės draudimu „rudenį krenta lapai, bet ne poetai“ apdrausdavome lyrikos mintytojus, šį rudenį emocinį intelektą ir nuotaikų krytį paliekame jūsų pačių atsakomybei. Tačiau visa tai tik dėl to, kad nuoširdžiai linkime įkristi į 2013 metų festivalio TARP paspęstas vaizdų gaudykles!

Šiais metais festivalis grįžta prie savo ištakų – audiovizualumo, eksperimentų ir Vilniaus miesto. Aštuntasis TARP spalio 9-13 dienomis apsistos poetiškojo „Kablio“, pakibusio Kauno ir Aguonų gatvių sankirtoje, valdose. Viliamės, kad koncentruotos keturių dienų programos dozės ir trys išskirtiniai įvykiai taps turiningų vaizdų gaudyklių, pakibusių virš jūsų smalsių galvų, priežastimi. Taigi, kas mūsų laukia?

The Swoon (Belgija): „filmas per vieną valandą“ arba poezijos filmų dirbtuvės

Festivalis prasidės poezijos filmų dirbtuvėmis, kuriose kviečiami dalyvauti visi norintys išreikšti savo vaizduotę poezijos, vaizdo ir garso formulėmis. Dirbtuves ves Marc Neys arba „The Swoon“ pseudonimu žinomas belgų menininkas, atgarsio tarptautiniuose šiuolaikinio meno ir poezijos festivaliuose susilaukusių poezijos filmų autorius. Ar galima poezijos filmą sukurti per valandą? Į šį klausimą atsakys ir dvi dienas truksiančias dirbtuves vainikuos vieša rezultatų peržiūra ir dirbtuvių lektoriaus, menininko Marc Neys audiovizualinių darbų pristatymas.

Oskaro Fischinger‘io (Vokietija) optinės poezijos filmų peržiūra – skalsus kąsnis kino gurmanams

Nuolatinių festivalio draugų – Goethe‘s Instituto Vilniuje – dėka, šiemet pristatome išskirtinio avangardinio kino kūrėjo Oskaro Fischinger‘io (1900 – 1967) optinės poezijos filmus. XX amžiaus pirmoje pusėje sukurtų filmų peržiūra unikali dar ir tuo, kad filmai bus rodomi iš 16 milimetrų juostų, specialiai festivaliui atvežtų iš Prancūzijoje saugomų eksperimentinių filmų archyvo.

Sturle Dagsland (Norvegija) garsovaizdžių orbitos

Paskutinį festivalio vakarą, iškart po Oskaro Fischinger‘io (Vokietija) optinės poezijos filmų peržiūros, festivalis pasiūlys atsikvėpti nuo vaizdų ekrane ir leistis apsupamiems stulbinančių, dviejų brolių projekto „Sturle Dagsland“ iš Norvegijos, garsovaizdžių. Dueto muzikoje susilieja gausybė skirtingų instrumentų (gitaros, trimito, akordeono, perkusijos, kompiuterio ir t.t.), instinktyvių ritmų ir nepažabotų melodijų. Kvapą gniaužia vokalo, varijuojančio nuo nuožmaus riksmo iki dangiškai tyro balso, ekspresijos.

Taigi, „TARP 2013: vaizdų gaudyklės“ pakimba ore! Jei esate pasiruošę įkristi, sekite tolimesnes pagausėsiančios TARP programos naujienas.

2013.09.05