Rugsėjo viduryje prasidėsiantis festivalis „TARP“ kvies kurti literatūros ir kino susirašinėjimu paremtus video haiku

Poeziją ir audiovizualinį meną apjungiantis festivalis „TARP“ šiemet rugsėjo 15–19 dienomis vyks Vilniuje. Dešimties metų jubiliejų skaičiuojantis ir tarpdisciplinės poezijos tradicijas puoselėjantis festivalis smalsiems žiūrovams ir klausytojams pristatytas spektras renginių, laviruojančių tarp poezijos, muzikos, instaliacijų, video haiku dirbtuvių, fotografijos parodų, gyvo garso koncertų ir performansų, kuriuose be Lietuvos atlikėjų dalyvaus ir kviestiniai užsienio svečiai: Alessandro Bosetti (Italija), Gudrun Gut (Vokietija), Rosen (Didžioji Britanija), Vul Vulpes (Estija), SHE‘S A SHOW (Danija) ir Ondřej Buddeus (Čekija).

Pirmasis festivalio „TARP“ renginys įvyks rugsėjo 15 d. (antradienį) 11.00 – 17.00 val. Prancūzų kultūros centre. Jame vaizdo menininkų kolektyvas „Cinema Fragile“ (Katia Viscogliosi ir Francis Magnenot) ves video haiku dirbtuves. Į nemokamas dirbtuves, kurios vyks anglų ir prancūzų kalbomis, būtina registracija, kuri vyks iki rugsėjo 10 d. adresu info@tarpfest.lt (nurodant vardą, pavardę, elektroninį paštą). Dirbtuvių dalyviams reikės turėti išmanųjį telefoną arba filmuojantį fotoaparatą bei nešiojamąjį kompiuterį su vaizdo montavimo programa. Užsiėmimo metu kūrėjai su dalyviai leistis į vaizdų medžioklę po Vilniaus senamiestį, o po jos grįžę per kelias valandas sumontuoti savo video haiku, kurių premjeros įvyks jau kitą dieną, rugsėjo 16 d. 18.30 val. Prancūzų kultūros institute.

„Cinema Fragile“ projektas yra sudarytas iš poetinių esė, kino eilėraščių, eksperimentinės beletristikos, potyrių dokumencijos, kitaip tariant – literatūros ir kino susirašinėjimų. Šie susirašinėjimai audžiami iš atsitiktinių tekstų, atvirukų, namuose įamžintų vaizdų, atsitiktinai rastų bei pačių nufilmuotos vaizdo medžiagos ar viešų archyvų. Šis video haiku projektas įsipina į festivalio „TARP“ šių metų temą – „TARPinės būsenos“, gimstančią iš skirtingų medijų, paskirų sąlyčio taškų ir juslių, delikačių patyrimų ir įtartinai (ne)patikimų prisiminimų. Pačių „Cinema Fragile“ kūrėjų teigimu, jų kuriami filmai yra trapioji kinematografija: „Mes juos vadiname trapiais todėl, kad jie remiasi trapiomis korespondencijomis, atsiranda iš delikačių empirizmų, klesti keistuose atminties soduose. Mes naudojame ne savo sukurtą vaizdo medžiagą, o rastą interneto archyvuose, namų vaizdo įrašuose, nes į šią medžiagą galime žiūrėti kaip į tai, ką ji iš tikrųjų sako, o ne į tai, kam ji buvo sukurta. Dėl tos pačios priežasties mes taip pat daug filmuojame be jokio konkretaus tikslo, kad įrašus panaudotume vėliau, beveik kaip rašytojai naudoja žodžius. Jie yra kaip mūsų žodynas.“

Šiemet festivaliui dalinę paramą suteikė Lietuvos kultūros taryba. „TARP“ partneriai ir rėmėjai: Goethes institutas Lietuvoje, Danijos ambasada, Prancūzų kultūros institutas, Čekijos Respublikos ambasada, Biuro Literackie (Lenkija), „Liberated Words“ (Anglija), restoranas „KINZA“, viešbutis „eLoftHotel“, „Kirtimų kultūros centras“, renginių organizatorius „Sha:TRI:Ah“ ir kiti.

2015.09.03