Poezijos festivalis TARP kviečia į tarptautines poetinių filmų dirbutves

Aštuntąjį kartą vyksiantis tarptautinis audiovizualinės poezijos festivalis „TARP“ kviečia įsisukti į šių metų tema tapusias, meno mylėtojams paspęstas, vaizdų gaudykles. Spalio 9–13 dienomis festivalis koncentruosis į vizualiąją poeziją, kuri įgaus ne tik garso, judesio bei vaizdo prieskonių, bet ir atskleis tarpdisciplininės poezijos kūrimo paslaptis. Kūrybines dirbtuves „Filmas per vieną valandą“ ves šios srities profesionalas, šiuolaikinio meno pasaulyje žinomas vaizdo menininkas SWOON iš Belgijos.

SWOON pseudonimu žinomas menininkas Marc Neys – atgarsio tarptautiniuose šiuolaikinio meno ir poezijos festivaliuose susilaukusių poezijos filmų autorius. Menininkas sukūrė daugiau nei 100 trumpo metro filmų, iš kurių nemaža dalis tapo bendradarbiavimo su daugelio valstybių rašytojais, kuriančiais skirtingomis kalbomis, rezultatu. Susidomėjęs Lietuvoje rengiamu festivaliu, SWOON atvyksta į Vilnių pasidalinti savo žiniomis.

„Ar galima filmą sukurti per vieną valandą?“- į šį klausimą atsakys autorius per dvi dienas truksiančias poezijos filmų dirbtuves. Kūrybinį procesą vainikuos vieša rezultatų peržiūra ir dirbtuvių lektoriaus Marc Neys audiovizualinių darbų pristatymas.

Dirbtuvės vyks spalio 9 ir 10 d. 19 – 21 val., o spalio 11 d. 19 val. visi susidomėję kviečiami susipažinti su renginio rezultatais bei su pačiu menininku SWOON ir jo darbais. Visi renginiai vyks kultūros bare „Kablys“ (Kauno g. 5). Norintys dalyvauti dirbtuvėse kviečiami registruotis el. p. registracija@tarpfest.lt atsiunčiant informaciją apie save ir motyvacinį laišką. Dalyvavimas dirbtuvėse nemokamas. Filmai kuriami asmenine technika.

Video dirbtuvės „Filmas per vieną valandą“ – tai tik viena iš audiovizualinės poezijos festivalio „TARP“ programos dalių. Šių metų „TARP“ programoje: skalsus kąsnis kino gurmanams – Oskaro Fischinger‘io (Vokietija) optinės poezijos filmų peržiūra, ypatingi svečių iš Norvegijos Sturles Dagsland ir Propan muzikiniai pasirodymai, lietuvių menininkų bei svečių iš Čekijos, Didžiosios Britanijos skaitymai Vilniuje praūš spalio 9 – 13 dienomis.

2013.09.23