Kitą savaitę „TARP“ tamsioje kino salėje pristatys audiovizualinės poezijos žanro naujoką – audioziną

Dešimtasis audiovizualinės poezijos festivalis „TARP“ rugsėjo 16 d. (trečiadienį)  20.00–22.00 val. tamsioje Vilniaus kino teatro „Pasaka“ salėje pristatys žanro naujoką – iki šiol Lietuvoje ausimis dar negirdėtą audioziną.

Renginyje susijungs tekstų autorių ir garso režisierių idėjos bei šiųmečių „TARP“ festivalio užsienio svečių garso dovanos: poetų eilės, skambančios netradicinėse erdvėse, komiksai, virtę garsais ir kviestinių autorių audiokoliažai bei kiti garsiniai eksperimentai bus pateikti profesionalios stereo įrangos ypatingoje aplinkoje – visiškojetamsoje skendinčioje kino teatro salėje. Po pristatymo audiozinąbus galima perklausyti ir festivalio „TARP“tinklalapyje www.tarpfest.lt.

Zinas, pakviestas būti garsu

„Audiozinas – tai zinas, pakviestas būti garsu. Prieš porą metų festivaliui „TARP“kūrėme popierinį ziną, jubiliejiniam nusprendėme vieną mediją paversti kita išlaikant įsivaizduojamo popierinio zino struktūrą – svečių rubrikas, interviu, poetų eiles ir komiksus. Dirbame su garsais, vietoj puslapių kuriame audio takelius. Zino dizainas bus viską įrėminantis bei pristatantis pranešėjo balsas“, – sakė idėjų ir tekstų kūrėja Aistė Jūrė, prieš porą metų kūrusi festivaliui popierinį ziną.

Įgyvendinant audioziną kolaboruotis pakviesti tekstų autoriai bei garso specialistai. Bendras jų darbas –atskiri audio takeliai, kurie ir sudarys visą Audioziną.Šios idėjos kūrėjus domino tiek su tekstais, tiek su garsais eksperimentuoti ir bendradarbiauti linkę profesionalai. „Daugeliui dalyvių prireikdavo netrumpos įžangos, skambučio ar susitikimo, kad paaiškintume, kokiame projekte kviečiame juos dalyvauti. Galiausiai daugelis su entuziazmu sutiko tapti eksperimentinio zinobendrakūrėjais“, – teigė A. Jūrė.

Rugsėjo 16 dieną nuskambėsiančio audiozinoteksto autoriai: Donatas Petrošius, Agnė Žagrakalytė, Laima Kreivytė, Žilvinas Andriušis, Darius Jurevičius, Ieva Gudmonaitė, Dainius Gintalas, Vaiva Grainytė, Marius Burokas, Benediktas Januševičius, Gerda Jord, Miglė Anušauskaitė, Žygimantas Kudirka ir Aistė Jūrė. Garso autoriai: AlessandroBosetti (FR), Rosen (UK), Vladas Dieninis, Gediminas Jakubka, Dominykas Digimas, ArmantasGečiauskas, Donatas Tubutis ir Adas Gecevičius. Dizaineris –Tadas Karpavičius, programuotojas –Stasys Mickus.

Įrašai daryti ir parkuose, ir besimaudant ežere

Audiozino kūrėjai teigia, kad mintis apie tokį projektą kilo stebint sunkiai žanrams priskiriamų festivalio „TARP“ svečių pasirodymus bei jų kūrybą. Audiozino formatas atspindi ir festivalio esmę – žaisti su medijomis, jas perkurti, o ne joms tarnauti. Tokie zinai pasaulyje egzistuoja, tačiau iki šiol Lietuvoje to dar nebuvo.Norėdami suteikti kiekvienam tekstui ir jo autoriui autentišką skambesį, šio zino kūrėjai paliko tradicines įrašų ir atlikimų vietas ir su technika iškeliavo į jiems naujas erdves mieste ar gamtoje.

„Ieškojome inspiracijos iš aplinkos, joje esančių objektų, gamtos padiktuotų sąlygų. Taip atsitiko su Dariumi Jurevičiumi, kuomet nuvykę į Europos parką ir pradėjęten vaikščioti, vietoj vieno teksto įrašėm penkis, o vykdami į Vilnių užsukome išsimaudyti ir ten įrašėme dar viena tekstą. Atrodė, kad tam nebus galo, nes kiekvienai įdomesnei vietai Darius atrasdavo po tekstą“, –audiozino įrašymo paslaptis su poetais praskleidė projekto kuratorius Vladas Dieninis.

Festivalis „TARP“ vyks rugsėjo 15–19 dienomis Vilniuje. Jo metu bus pristatytas spektras renginių, laviruojančių tarp poezijos, muzikos, instaliacijų, video haiku dirbtuvių, fotografijos parodų, gyvo garso koncertų ir performansų, kuriuose be Lietuvos atlikėjų dalyvaus ir kviestiniai užsienio svečiai: AlessandroBosetti (Italija), GudrunGut (Vokietija), Rosen (Didžioji Britanija), VulVulpes (Estija), SHE‘S A SHOW (Danija) ir OndřejBuddeus (Čekija).Šiemet festivaliui dalinę paramą suteikė Lietuvos kultūros taryba. „TARP“ partneriai ir rėmėjai: Goethes institutas Lietuvoje, Danijos ambasada, Prancūzų kultūros institutas, Čekijos Respublikos ambasada, Biuro Literackie (Lenkija), „LiberatedWords“ (Anglija), restoranas „KINZA“, viešbutis „eLoftHotel“, „Kirtimų kultūros centras“, renginių organizatorius „Sha:TRI:Ah“ ir kiti.

Nuotraukose: Aistė Jurė ir Vladas Dieninis

2015.09.12