Dešimtojo poezijos festivalio TARP tema – TARPinės būsenos

Skaičiuodamas šiemet jau dešimt prabėgusių metų, TARP festivalis, levitavo tarp pogrindžio salių ir oficialių erdvių, pritraukdamas poeziją arba įvairias jos sintezės formas mėgstančius ir palaikančius žmones. Per tiek metų jau turėjome įvairiausius netikėtus ir vėliau išpopuliarėjusius darinius: draugavome su slemo rengėju Domu Raibiu, iniciajavome komiksų ir poezijos dirbtuves kartu su Shaltmira, Gerda Jord ir Migle Anušauskaite, rengėme parodas kartu su Benediktu Januševičiumi ir Fiokla, Dariumi Jurevičiumi ir foto poezijos dariniais, augome kartu su poezijos ir garso meną propaguojančiais „Betoniais triušiais“, „Regina“ (Vaiva Grainytė ir Gražvydas Kardokas), pačių organizatorių įkurtais projektais – „NUNU“, „Avaspo“ ir kitais.

Visų dalykų ir nesuminėsi. Svarbiausia – kad ant mažai kam žinomo konteksto užderėjo pakankamai derlinga žemė kurti, eksperimentuoti, ieškoti ir poeziją – tiek žiūrovams, tiek jos kūrėjams – pateikti įdomia ir patrauklia audiovizualine forma. Todėl šių metų tema – TARPinės būsenos, tikime, įkūnija ne baigtinį tašką, o procesą, leidžiantį tobulėti ir eiti į priekį. Šiemet mėnesiu paankstintas, rugsėjo 15-19 d. įvyksiantis festivalis pristatys spektrą renginių, laviruojančių tarp poezijos, muzikos, video haiku dirbtuvių, fotografijos parodos, instaliacijų, gyvo garso koncertų ir performansų – Alessandro Bosetti (IT), Gudrun Gut (DE), Rosen (UK), Vul Vulpes (EST), SHE‘S A SHOW (DK), Ondřej Buddeus (CZ) ir kt.

Ypatingasis šių metų akcentas – audiozinas, kuriame bus įgarsinti savo mėgstamoje aplinkoje eilėraščius skaitantys poetai Dainius Gintalas, Laima Kreivytė, Marius Burokas, Benediktas Januševičius, Agnė Žagrakalytė ir kiti.  Paskutinė TARP 10 festivalio diena bus skirta TARP akademijai kartu su video poezijos tyrinėtojomis Sarah Lucas ir Lucy English iš Didžiosios Britanijos, bei atvira diskusija su festivalio svečiais. Festivalio uždarymą vainikuos kasmet vykstantys atviro mikrofono skaitymai ir parodos „TARPinės būsenos“ atidarymas – nes baigiasi tik festivalis, o poetiškos būsenos dar ilgai plevena ore.

Festivaliui dalinę paramą suteikia: Lietuvos kultūros taryba

Festivalio partneriai ir rėmėjai: Goethes institutas Lietuvoje, Prancūzų kultūros institutas, Danijos ambasada, Čekijos Respublikos ambasada, Biuro Literackij (PL), KINZO, „eLoftHotel“, „Kirtimų kultūros centras“, „Sha:TRI:Ah“.

2015.08.19